logo fundacji nowy nikiszowiec
logo fundacji nowy nikiszowiec

Wydarzenia

BCC dzieciom
2010-09-21
Najmłodsi mieszkańcy Nikiszowca z wielką niecierpliwością czekają na ten dzień. Wraz z innymi dziećmi z placówek opiekuńczo – wychowawczych i świetlic środowiskowych ze Śląska mogą się bawić, brać udział w różnorodnych konkursach, pokazach, występach, no i otrzymywać prezenty od prawdziwych Mikołajów.

 

 

Inicjatorem dorocznej grudniowej imprezy jest Loża Katowicka BCC. Jako jeden z głównych organizatorów zaprasza wszystkich chcących i gotowych nieść pomoc dzieciom najbardziej jej oczekującym. Nikt tak jak one nie potrzebuje na co dzień uśmiechu, szczególnie w dniach takich jak ten, kiedy nie może go zabraknąć na żadnej małej buzi.

Mikołajki 2009 były już szóstą tego typu imprezą, ale po raz drugi organizowaną wspólnie z Expo Silesia w nowoczesnym i przestronnym obiekcie targowo – wystawienniczym w Sosnowcu. Do grona współorganizatorów należały ponadto urzędy miast Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Rudy Śląskiej i Chorzowa, a także Wojewódzki Sztab Wojskowy, Wojewódzka Komenda Policji w Katowicach i Straż Pożarna.

Obecność panów w mundurach zainteresowała szczególnie chłopców, którzy po cichu liczyli na obecność ciężkiego sprzętu bojowego i nie pomylili się. Każdy z nich choć raz w życiu mógł poczuć się pancernym wsiadając do prawdziwego czołgu. Na dodatek te świetnie wyszkolone przez policjantów i WOPR-owców psy. Wielu spełniło swe marzenia i mogło posiedzieć w policyjnym radiowozie. Dużym powodzeniem cieszyły się wozy strażackie, pokazy ratownictwa i rozgrywki futbolu amerykańskiego. Nie zabrakło również atrakcji dla odważniejszych miłośników wspinaczek skałkowych, którzy mogli pod czujnych okiem fachowców potrenować na ściankach. Kiedy jedni wybierali paintball i strzelali farbami do tarcz, innych rozbawiał klaun. Zmęczeni nadmierną aktywnością decydowali się na bardziej tradycyjne formy rozrywki uczestnicząc w konkursach plastycznych i zgadywankach. Najmłodsze dzieci chętnie słuchały bajek w specjalnie przygotowanych kącikach. Na scenie pojawił się zespół Feel ze swoimi przebojami i rozbawiający wszystkich pan Yapa. Nie mogło zabraknąć przysmaków kulinarnych i przede wszystkim prezentów. Dzieci otrzymywały zabawki, słodycze, książki i niezbędne przybory szkolne. Każdy mógł też skosztować kawałka gigantycznego tortu o wymiarach 2 na 1,6 metra.

Wesoły i pełen wrażeń dzień musiał mieć swój koniec, co wcale nie oznacza zaniechania działań na rzecz dzieci. BCC będzie nadal robić wszystko, aby zachęcać do działań na rzecz najmłodszych, w tym również dzieci z Nikiszowca. Posiadająca wsparcie władz lokalnych i silny patronat medialny impreza ma wielkie szanse stać się kolejnym i rozpoznawalnym w skali kraju wydarzeniem na Śląsku. Potrzeba więcej Mikołajów, coraz więcej dzieci czeka na pomoc.

Małgorzata Szejnert
Dziennikarka i pisarka

„ (...) Ludzie, którzy uznali to miejsce
za swoją ojczyznę domową i duchową,
robili co mogli, by ją zachować.
Nikiszowiec to Śląsk w pigułce;
zjednoczmy siły by tę śląskość ocalić.”
partnerzy fundacji
Nikiszowiec w społecznosciach
kontakt
Kontakt Aktualności Jak pomóc Pomagają nam Działalność Nasze cele Strona główna