logo fundacji nowy nikiszowiec
logo fundacji nowy nikiszowiec

Wydarzenia

ŚLĄSK POD LUPĄ

Cykl bezpłatnych sobotnich warsztatów dla dzieci, poświęconych przybliżaniu kultury oraz architektury Śląska, więcej »

ARCHIKIDS

W tym roku w Katowicach – Nikiszowcu, w ramach cyklicznie organizowanego z okazji Dnia Dziecka MINI FESTU swoją inaugurację będzie miał festiwal dedykowany najmłodszym miłośnikom architektury – ARCHIKIDSwięcej »

Święto Krupnioka

Organizatorom "Święta Krupnioka”, które odbyło się w maju 2011oraz 2012 roku przyświecał jeden cel – pomoc najuboższym mieszkańcom dzielnicy. Z drugiej strony było to wydarzenie kulturalne promujące zanikającą śląską kulturę i obyczaje. Każdy uczestnik imprezy ma szansę skosztować typowo śląskich potraw, które przyrządzają miejscowe gospodynie ubrane w stroje sprzed lat. więcej »

BCC dzieciom

Najmłodsi mieszkańcy Nikiszowca z wielką niecierpliwością czekają na ten dzień. Wraz z innymi dziećmi z placówek opiekuńczo – wychowawczych i świetlic środowiskowych ze Śląska mogą się bawić, brać udział w różnorodnych konkursach, pokazach, występach, no i otrzymywać prezenty od prawdziwych Mikołajów. więcej »

Wakacje na Nikiszowcu

Wakacje 2009 rozpoczął zorganizowany jeszcze przed usłyszeniem ostatniego dzwonka festyn. Tego dnia podwórko i boisko Szkoły Podstawowej Nr 53 zmieniło się nie do poznania. Rozstawione stoły zapełnione zostały przyrządzonymi przez mamy i babcie smakołykami – ciastami, ciepłymi daniami, kiełbaskami z grilla, napojami, a przede wszystkim wykonanymi przez dzieci i przeznaczonymi na loterię losową japońskim origami z papieru, rysunkami i kartkami okolicznościowymi.więcej »
Małgorzata Szejnert
Dziennikarka i pisarka

„ (...) Ludzie, którzy uznali to miejsce
za swoją ojczyznę domową i duchową,
robili co mogli, by ją zachować.
Nikiszowiec to Śląsk w pigułce;
zjednoczmy siły by tę śląskość ocalić.”
Krajobraz Śląska Dziękujemy za udział w tworzeniu czterometrowego kolażu ze śląskim krajobrazem. ...
IKONY ŚLĄSKA Dziękujemy wszystkim dzieciakom za przybycie....
wszytskie aktualności
partnerzy fundacji
Nikiszowiec w społecznosciach
kontakt
Kontakt Aktualności Jak pomóc Pomagają nam Działalność Nasze cele Strona główna