logo fundacji nowy nikiszowiec
logo fundacji nowy nikiszowiec

Aktualności

KONKURS FOTOGRAFICZNY
2011-05-09
Pasjonaci fotografowania będą mieli okazję do podzielenia się swoimi osiągnięciami w utrwalaniu klimatu niezwykłych miejsc i związanych z nimi wydarzeń. To dla nich przeznaczony jest konkurs fotograficzny „Mój Nikiszowiec". Najciekawsze prace trafią na wystawę w filii Muzeum Historii Katowic w Katowicach - Nikiszowcu, a laureaci zostaną wyłonieni i nagrodzeni 28 maja 2011r podczas zaplanowanego na ten dzień „Święta Krupnioka".

 

Konkurs fotograficzny "Mój Nikiszowiec" jest otwarty dla wszystkich, w przypadku niepełnoletnich uczestników wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów. Istnieje dowolność w zakresie wyboru techniki przekazu. W konkursie mogą wziąć udział najwyżej dwie fotografie autorstwa jednego uczestnika. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni na podstawie oceny i wyboru najlepszych prac przez Jury konkursowe. Autorzy najbardziej interesujących fotografii mają szansę na wykorzystanie stworzonych przez nich prac w charakterze materiałów promocyjnych dokumentujących historię, kulturę i życie codzienne zabytkowej dzielnicy. Organizatorem konkursu i „Święta Krupnioka" jest Fundacja Nowy Nikiszowiec, przy zaangażowaniu agencji VASTIGO z Katowic- Nikiszowca i dzięki wsparciu Sponsorów. Honorowe Patronaty nad imprezą objęli : Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok. Patronaty medialne objęły : Gazeta, Radio Katowice oraz TVSilesia.

 

Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: http://www.nowynikiszowiec.pl/swieto_krupnioka/konkurs_fotograficzny.html

 

Kolorowe lub czarno - białe zdjęcia w wersji papierowej o wymiarach 10x15 cm i maksymalnie 13x18 cm lub zamieszczone na płytach CD należy dostarczyć na adres Fundacji Nowy Nikiszowiec : Pl. Wyzwolenia 3/1 w Katowicach – Nikiszowcu lub drogą elektroniczną na adres: fundacja@nowynikiszowiec.pl.

Małgorzata Szejnert
Dziennikarka i pisarka

„ (...) Ludzie, którzy uznali to miejsce
za swoją ojczyznę domową i duchową,
robili co mogli, by ją zachować.
Nikiszowiec to Śląsk w pigułce;
zjednoczmy siły by tę śląskość ocalić.”
partnerzy fundacji
Nikiszowiec w społecznosciach
kontakt
Kontakt Aktualności Jak pomóc Pomagają nam Działalność Nasze cele Strona główna