logo fundacji nowy nikiszowiec
logo fundacji nowy nikiszowiec

Aktualności

ARCHIKIDS
2014-05-19
W tym roku w Katowicach – Nikiszowcu, w ramach cyklicznie organizowanego z okazji Dnia Dziecka MINI FESTU swoją inaugurację będzie miał festiwal dedykowany najmłodszym miłośnikom architektury – ARCHIKIDS

Pierwsza śląska edycja imprezy jest nawiązaniem do cieszących się olbrzymim zainteresowaniem podobnych festiwali, mających na celu promowanie architektury i sztuki wśród dzieci. Głównym organizatorem imprezy jest fundacja Nowy Nikiszowiec, jednak projekt jest inicjatywą młodych śląskich pracowni architektonicznych, którym zależy na jak najwcześniejszym budowaniu świadomości estetycznej wśród najmłodszych.  

 W jaki sposób dzieci mają zostać zachęcone do nauki tak skomplikowanego i poważnego tematu jakim jest architektura ? Oczywiście poprzez zabawę!  Organizatorzy zaplanowali przygotowanie podstawy olbrzymiej makiety miasta , którą w trakcie trwania imprezy dzieci będą uzupełniać o własnoręcznie wykonane elementy. Pod czujnym  okiem wolontariuszy i młodych architektów jako prowadzących , dzieci będą tworzyły  wszelkiego rodzaju budynki , parki , drogi, place zabaw, stacje kolejowe , oczyszczalnie ścieków i … wszystko to co w oczach dzieci będzie niezbędne do stworzenia idealnego miasta. W tym celu w ruch pójdą tektury , pudełka , wykładziny, folie, tuby , rurki , mazaki, farby . Dzieci przygotowanymi przez siebie modelami uzupełnią  pustą przestrzeń głównej makiety i pod koniec dnia stworzony zostanie model idealnego miasta: barwnego , różnorodnego, wesołego , a ograniczonego jedynie wyobraźnią najmłodszych.  

Organizatorzy: Fundacja Nowy Nikiszowiec oraz młode śląskie pracownie architektoniczne  : TTAT , MUS ARCHITECTS, SXL, PRO STO, BAAR oraz ATC serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na pierwszą edycję ARCHIKIDS , jako  świetnej okazji do wspólnej zabawy w budowanie.

Warsztaty odbędą się 31 maja 2014 W Katowicach na Nikiszowcu , na terenie przy lodowisku Jantor ( skrzyżowanie ul Nałkowskiej z Rymarską) trwać będą przez cały dzień od 10:00 – 20:00. Wstęp wolny.

Więcej na  facebooku https://www.facebook.com/events/260651210786100/

Małgorzata Szejnert
Dziennikarka i pisarka

„ (...) Ludzie, którzy uznali to miejsce
za swoją ojczyznę domową i duchową,
robili co mogli, by ją zachować.
Nikiszowiec to Śląsk w pigułce;
zjednoczmy siły by tę śląskość ocalić.”
partnerzy fundacji
Nikiszowiec w społecznosciach
kontakt
Kontakt Aktualności Jak pomóc Pomagają nam Działalność Nasze cele Strona główna